wydawca ACCOLADE [1 szt.]

Accolade zostało założone przez Alana Millera i Boba Whitehead . Pierwsze tytuły młodej firmy to Law of the West, Test Drive, Psi 5 Trading Company, Mean 18 Golf , The Dam Busters i Hardball . Test Drive i Hardball okazały się być najtrwalszą serią. Pierwsze gry Accolade zostały opracowane we własnej firmie. Później dodawano coraz więcej gier innych producentów, aż Accolade opublikowało prawie wyłącznie gry innych firm w połowie lat 90.

Opracowali oni dla wspólnego systemu sceny komputerów domowych: C64 , Atari 400 , Apple II , Amiga i PC . Kiedy komputer domowy powoli dobiegł końca, Accolade skoncentrował się na konsolach i grach komputerowych. Opracowali dla NES , SNES , Mega Drive i Playstation.

W 1992 roku Accolade wywołało poruszenie spektakularnym pozwem przeciwko Segi . Wysokie opłaty licencyjne Nintendo i Sega były cierniem po stronie Accolade. Ominęli to, ponieważ mogli tworzyć gry dla obu systemów poprzez przeprojektowanie bez konieczności uiszczania opłat licencyjnych. Sega pozwała Accolade i wygrała pierwszy proces, w którym Accolade został zmuszony do wyjęcia wszystkich gier konsolowych dla Sega Mega Drive z półki. Accolade odwołał się od kwestii prawnych i wygrał proces. W pozasądowym porozumieniu „Accolade” zachowało prawo do kontynuowania produkcji własnych kaset Mega Drive.

Upadek
Na początku lat 90. Accolade odniosła ogromny sukces. Wiele gier z tego czasu do dziś liczy się jako duże z odpowiedniego gatunku. W połowie lat 90. Accolade opublikowało dużą liczbę gier – we wszystkich możliwych gatunkach – które były tylko przeciętne i tak naprawdę nie wyróżniały się. Na konferencji menedżerów postanowiono skoncentrować się na gatunkach Action i Sport. Ta decyzja została podjęta z jakiegoś powodu, ponieważ Accolade w przeszłości umieściła udane serie w tych gatunkach.

Alan Miller odszedł z Accolade w 1995 roku, a Bob Whitehead podążył za nim niewiele później. Zanim Alan Miller odszedł z firmy, stanowisko szefa firmy zajmował Peter Harris . Decyzję w tej sprawie podjęła firma Prudential Investments , która zainwestowała już 10 mln EUR. Dolary amerykańskie w Accolade . Po odejściu z firmy w drużynie baseballowej Harris pozostawił fortunę Accolade Jimowi Barnettowi , nowicjuszowi w branży. Pod przewodnictwem Barnetts seria Test Drive została ponownie wprowadzona i poszerzona o gry terenowe. W 1999 roku Accolade zostało kupione przez Infogrames po opublikowaniu ostatniej gry Redline . W tym samym roku firma cicho połączyła się z Infogrames. Biuro w San Jose przeniosło się do Los Angeles.

W kolecji posiadam 1 grę tego wydawcy.

F