wydawca US GOLD LTD [1 szt.]

Firma US Gold została założona przez Geoffa Browna w Birmingham w 1984 roku jako dział sprzedaży Centresoft . Planowano głównie publikować gry Atari i C64 z USA na rynku europejskim. Co więcej, US Gold przekonwertowało także wiele tytułów na inne platformy, a licencje były również kolejną ważną częścią ich portfolio.

W 1986 roku US Gold zdobyło dla siebie licencję na mecz piłki nożnej na Mistrzostwa Świata w Meksyku w 1986 roku. Chociaż kupili licencję w tym czasie, US Gold nie udało się ukończyć gry. Jednak US Gold szeroko reklamowało, że ta gra będzie oferować pionierskie innowacje. Z powodu braku czasu kupiliśmy grę World Cup Football firmy Artic Software . Ze zmienioną grafiką tytuł został opublikowany w samą porę na Soccer World Cup 1986 jako World Cup Carnival na C64 , CPC i Spectrum . Gracze, detaliści i prasa byli przerażeni. Oryginalna gra miała już cztery lata w momencie publikacji! Jednak US Gold próbowało zaprezentować swoją wersję klasycznej gry Artics World Cup Football . Później US Gold musiał się pokłonić krytykom i przyznać, że popełnił błąd.

Pomimo tego wszystkiego US Gold zdobyło licencję FIFA na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 1990 we Włoszech i 1994 w USA.

Do lat dziewięćdziesiątych US Gold mogło z powodzeniem się rozwijać, ale przy niektórych umowach dystrybucyjnych nie miały odpowiedniego dotyku. Zwłaszcza umowa z Lucasfilm Games spowodowała więcej kosztów niż zysków. Aby połączyć energię, amerykańskie złoto połączono w grupę Centresoft Plc Group . W tym momencie US Gold miało dwóch wewnętrznych twórców gier, Silicon Dreams i Core Design . Firma Silicon Dreams została założona przez US Gold podczas zakupu Core Design. Współpraca ta jednak nie trwała długo: w 1996 r. Zostali przejęci przez Eidos , co spowodowało, że nazwa US Gold zniknęła wkrótce po przejęciu. Ostatni tytuł wydany pod logo US Gold to Atlanta 96 .

W kolekcji posiadam 1 grę tego wydawcy.

P