wydawca FLAIR SOFTWARE [1 szt.]

Flair Software był programistą z siedzibą w Newcastle upon Tyne, w północno-wschodniej Anglii. Został włączony 5 czerwca 1990 r. Opracowali oprogramowanie na większość platform konsolowych, a także na komputery PC i nadal produkują oprogramowanie najwyższej jakości na najwyższym poziomie technologicznym. Opracowują i publikują własne gry komputerowe, a czasem angażują zewnętrznych wydawców, takich jak giganci branży, tacy jak Konami i EA.

Podszedł do nich EA ze swoim najlepiej sprzedającym się meczem Rugby Union na Megadrive i poprosił o przekształcenie gry w Rugby League na sprzedaż w Australii. Było to oczywiście duże zadanie, ponieważ różnica między dwoma kodami sportowymi jest znaczna. Rezultatem była Australian Rugby League. Projekt został ukończony w bardzo krótkim czasie i opublikowany w entuzjastycznych recenzjach, sprzedawany w większości australijskich sklepów. Spędził sporo czasu na pierwszym miejscu.

Konami, widząc ich doskonałe wyniki, zostało złapane przez jeden z ich produktów na SNES, izometryczną łamigłówkę o nazwie Whiz, i byli bardzo zainteresowani kodowaniem wersji Playstation i Saturn. Świst cieszył się długim i udanym życiem na Amiga, PC i SNES, a Konami wierzyło, że może to nadal robić na Playstation i Saturn.

Podczas kodowania na najnowocześniejszym sprzęcie w branży, Microvalue nadal produkuje stały strumień klasycznych tytułów na PC. Gry te obejmowały wszystkie różne gatunki, od arkadowych strzelanek, po realistyczne sportowe simy, gry samochodowe i wciągające przygody.

Obecnie cieszą się bardzo silnymi relacjami z wieloma najlepszymi zespołami programistycznymi i wydawnictwami w całej Anglii, a zwłaszcza w Europie. Ich najnowszy program, opracowany w ciągu ostatnich 2 lat, składa się głównie z tytułów 3D. Po tym, jak amerykańska firma Valu-Soft zwróciła się do nich w 1998 roku, aby wyprodukować szereg tytułów myśliwskich 3D, od tego czasu produkuje stały strumień takich tytułów 3D. Od września 1998 roku wyprodukowali ponad osiem pełnych gier 3D, wykorzystując różne silniki 3D, a także kilka innych tytułów innych niż 3D.

Firma rozwiązała się 22 stycznia 2002 r.

W kolekcji posiadam 1 grę tego wydawnictwa.

T