wydawca ALTERNATIVE SOFTWARE [3 szt.]

Alternative Software to brytyjski programista i wydawca założony w 1985 roku.

Od połowy lat 80. do początku lat 90. firma opublikowała ponad sto gier głównie dla 8-bitowych formatów komputerowych na rynku budżetowym (od 1,99 GBP do 3,99 GBP). Obejmowały one zarówno oryginalne tytuły (np. Pro Mountain Bike Simulator), jak również ponowne wydania oprogramowania innych programistów i wydawców (np. Creative Sparks ' River Rescue). Firma wydała również szereg tytułów budżetowych opartych na licencjonowanych postaciach (np. Hrabia Duckula.

Pod koniec 1988 r. Commodore Computing International odnotowało sukces Alternative, zauważając, że od czerwca tego roku prawie co tydzień przewyższa wykresy udziałów rynkowych Gallup , był numerem jeden wśród 7 na 8 wykresów Gallupa i uśredniał udział w rynku 11,2% w porównaniu do ich najbliższego rywala Mastertronic z 10,5%.

W wywiadzie dla 2015 r. Założyciel Roger Hulley stwierdził, że do 1990 r. Firma miała 17-procentowy udział w sektorze gier budżetowych.

Pod koniec lat 90. firma zróżnicowała się w kierunku rozwoju „studia malarskiego”, „studia drukarskiego” i oprogramowania podobnego typu. Od 2018 r. firma jest nadal aktywna, publikując Retro Gamer, w 30-letniej retrospektywie Alternative, że „stale ewoluowała, aby utrzymać się na rynku w coraz trudniejszej branży”.

W kolekcji posiadam 3 gry wydane przez to wydawnictwo.

4

S

T

Thomas The Tank Engine & Friends