wydawca HI-TECH SOFTWARE [1 szt.]

Hi-Tec zostało Software założone w 1989 roku w Sheffield przez Dave’a Palmera . Udało mu się znaleźć umowy z najlepszymi twórcami kreskówek, takimi jak: Hanna Barbera i Warner Bros. ( Looney Tunes ). Dzięki swojemu niewielkiemu zespołowi programistów był w stanie stworzyć bogactwo gier inspirowanych animacją, wszystkie udostępnione w cenach budżetowych 2,99 funta (później podniesionych do 3,99 funta).

Zespołem programistycznym Hi-Tec byli Dave Thompson (programista i specjalista od Spectrum), Gary Antcliffe (programista wersji 16-bitowych i programista C64) i Richard Morton (grafik). Później dołączyło kilka osób: Pete Thrith (testowanie), Dave Allington (marketingowiec), Julie Allington (ilustrator) i Nigel Speight (programista).

Zawsze działali dokładnie tak samo. Wzięli wcześniej istniejące historie z oryginalnych kreskówek, upewniając się, że studia animacji nie będą w stanie zakwestionować podstaw gry. Pomysł został narysowany w scenariuszu, nagrano wideo i wysłano do zatwierdzenia Hanna Barbera lub Warner Bros. Podczas tworzenia gry studio animacji zatwierdzało grafikę i wprowadzało zmiany lub zalecenia. Według Richarda Mortona, który udzielił wywiadu w Retro Gamer 25, Les Skinner z Hanny Barbera odwiedzał Hi-Tec dwa razy w roku, aby zaproponować wszelkie zmiany, poczynając od kolorów niektórych szczegółów stroju bohaterów, kończąc na przypomnieniach: żadna z postaci nie mogła zostać zabita – można je było uśpić lub usiąść. Dodatkowo Hi-Tec otrzymał książki wypełnione szkicami i rysunkami postaci w różnych pozach w celu stworzenia duszków.

W kolekcji posiadam 1 grę tego wydawnictwa.

S