wydawca OCEAN SOFTWARE LTD [2 szt.}

Ocean – firma została założona przez Davida Warda i Jona Woodsa jako Spectrum Games w Manchesterze w 1982 roku. Rok później została już przemianowana na Ocean Software Ltd. W 1984 roku Ocean przejął konkurenta Imagine z Liverpoolu i kupił prawa od Konami do gier arkadowych w tym samym roku. Pomysł Ocean polegał teraz na opublikowaniu licencji filmowych i własnych opracowań pod marką Ocean , a wytwórnia Imagine została wykorzystana do wydania licencjonowanych gier Konami . Hyper Sports, Ping Pong, Mikie, Green Beret , World Series Baseball, Yie Ar Kung Fu I i Yie Ar Kung Fu II to tylko niektóre z nich. Ocean zyskał dużą popularność także w kolejnych latach dzięki realizacji słynnych filmów i seriali telewizyjnych. W 1985 r. Ocean uzyskał licencje filmowe na Miami Vice , The City Cobra , Knight Rider , Highlander , Rambo i V: The Series . Były to w większości niezbyt dobrze przetworzone i dlatego otrzymały mierne oceny w testach magazynów z grami.

Po serii złych gier rok 1986 był niskim punktem dla Ocean. Martin Galway powiedział w tym czasie w wywiadzie, że jego muzyka doprowadziła do dodatkowej sprzedaży gier i że Ocean był za to wdzięczny. Jedynym ratunkiem w tym roku była doskonała realizacja Green Beret i gry Parallax firmy Sensible. W tym samym roku Ocean zabezpieczył dalsze prawa Taito i Data East . Dzięki temu gry takie jak Chase HQ, Rainbow Islands, Arkanoid i Operation Wolf mogłyby zostać wydane w następnych latach.

W 1992 roku wydano 8 ostatnich gier na C64, a ostatnią grą Ocean na C64 był Sleepwalker. Gra została wyprodukowana w celu reklamowania Comic Relief (brytyjskiej organizacji charytatywnej). Cały obrót ze sprzedaży gry trafił do organizacji pomocowej.

W latach 1993–1998 opracowano gry na systemy Amiga, Windows, Playstation, Game Boy, Nintendo N64, Atari Jaguar, Super Nintendo i Sega Genesis, przy czym ostatnia gra Ocean została wydana na Nintendo 64 o nazwie GT 64: Championchip w 1998 r. Został opublikowany 8 września 1998 r.

Pod koniec lat 90., kiedy era 16-bitów dobiegła końca, Ocean miał problemy z wydaniem nowego oprogramowania dla następujących systemów. W 1996 r. Ocean został wykupiony przez Infogrames za 100 000 000 GBP i przemianowany na Infogrames UK . W 2004 r. Ponownie przemianowano go na Atari UK, a od 2009 r. Firma nosi nazwę Atari, Inc.

W całej historii Ocean wydano 178 gier i opracowano 48 gier.

W swojej kolekcji posiadam 2 gry.

R

W