wydawca INTERCEPTOR MICRO`S [1 szt.]

Interceptor Micros znany również jako Interceptor Software (a później jako Interceptor Group ) był twórcą / wydawcą gier wideo dla różnych 8-bitowych i 16-bitowych systemów komputerowych popularnych w Europie Zachodniej w latach osiemdziesiątych i wczesnych dziewięćdziesiątych.

Oprócz wydawania gier i narzędzi pod marką Interceptor firma prowadziła działalność w zakresie kopiowania taśm, a później duplikacji płyt, drukarnię i powiązane studio graficzne, produkowała kasety z kasetami o podwójnych rozmiarach pod marką Compact Case Company i publikowała oprogramowanie budżetowe pod odtwarzaczami i graczy Premier Premier oraz kilka tytułów w pełnej cenie pod marką premium Pandora .

Firma była własnością i była zarządzana przez ojca i syna zespołu Juliana i Richarda Jonesa, z różnych lokalizacji w okolicach małego miasteczka Tadley , niedaleko Basingstoke w Hampshire w Anglii . W szczytowym okresie sukcesu firma zatrudniała około trzydziestu osób, ale padła ofiarą spadku gier wideo w latach 90. i na początku lat 90. przestała działać.

W kolekcji posiadam 1 grę tego wydawnictwa.

T