wydawca CREATIVE SPARKS [1 szt.]

Thorn EMI Computer Software to brytyjski wydawca oprogramowania do gier wideo, założony na początku lat 80. XX wieku jako część nieistniejącego już brytyjskiego konglomeratu Thorn EMI. Wydali szereg gier na początku lat 80., początkowo dla rodziny Atari 8-bit , a później dla komputerów ZX Spectrum , Commodore 64 i Commodore Vic 20. W 1984 r. Nazwa Thorn EMI została odrzucona na korzyść Creative Sparks, ponieważ firma podobno była niezadowolona ze swojego wizerunku na rynku gier wideo. Etykieta budżetowa, Sparklers, została utworzona na początku 1985 r., Aby publikować tytuły po 2,50 GBP. Później w 1985 r. Creative Sparks, Sparklers i spółka dystrybucyjna Creative Sparks Distribution (CSD) uzyskały niezależność od Thorn EMI po wykupie menedżerskim.

W lipcu 1987 r., Sześć miesięcy po zakupie firmy Mikro-Gen za „znaczną” sumę, Creative Sparks przejęło zarząd komisaryczny z długami szacowanymi na 1,5 miliona funtów.

Poprzedni katalog firmy został przejęty przez Tynesoft, Alternative Software i Maynard International (Top Ten Software). Były zarząd CSD założył Software Publishing Associates, właścicieli etykiet Crysys i Pirate Software.

W kolekcji posiadam 1 grę wydaną przez to wydawnictwo.

D