wydawca ACTIVISION [5 szt.]

Activison jest pierwszym zewnętrznym producentem gier, po Electronic Arts największym producentem, wydawcą gier i utorował drogę dla dalszego rozwoju gier komputerowych i wideo. Toady, Activision Inc. działa na całym świecie i ma swoją siedzibę w Santa Monica w Kalifornii. Dalsze oddziały znajdują się w Kanadzie, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Japonii, Australii i Skandynawii.

Firma Activison została założona w 1979 r. Przez byłych programistów Atari , Davida Crane’a , Larry’ego Kaplana , Alana Millera , Boba Whitehead i byłego menedżera muzycznego Jima Levy’ego. Inicjacja tego kroku polegała na tym, że Atari nie chciało publikować nazw swoich programistów. Activision wydrukowało obrazy i nazwiska programistów na opakowaniu, co przyciągnęło więcej utalentowanych programistów. Aż do założenia producentów sprzętu Activision, kiedy Atari produkowało swoje gry na własną rękę.

Założenie Activison było katalizatorem procesu sądowego między Atari i Activision. Po tym wszystkim Atari osiągnął połowę swoich obrotów dzięki grom założycieli Activision, Atari 2600. Luźny kolor został rozstrzygnięty w 1982 roku. Na początku produkowano tylko gry dla Atari VCS / Atari 2600. Na początku lat 80. Activision rozszerzył zakres produktów, również do C64 , ponieważ przychody spadły. Na razie Activision było dużym utrapieniem dla Atari, ale w latach 80. Activision miała być jedną z niewielu firm, które nadal obsługiwały niezmiennie wszystkie platformy Atari, podczas gdy konkurenci produkowali rzadko lub wcale nie dla konsol Atari, od Atari 5200.

W 1982 roku Activision wydało grę Pitfall! , która liczy się nie tylko jako pierwsza platformówka, ale także jako najlepiej sprzedająca się gra Atari 2600. Activision rzeczywiście udowodniło już, że może produkować dobre gry, ale dzięki Pitfall! przyszedł pierwszy wielki sukces. Można to sprowadzić do faktu, że Activision nie produkowało arkadowych klonów, ale to samo stworzyło nowy gatunek, który jednocześnie ustanowił najbardziej udany gatunek na następne 20 lat. W Niemczech gry Activision były sprzedawane wyłącznie przez [Ariolasoft]].

W 1985 roku połączył się z Infocom . Jim Levy był wielkim fanem tekstowych przygód Infocom i chciał, aby Infocom pozostał w interesach. Siy miesiące później BRuce Davis został dyrektorem generalnym Activision, który od samego początku sprzeciwiał się połączeniu z Infocom. W 1989 r. Infocom musiał zostać zamknięty, ponieważ przez kilka lat nie osiągnięto żadnych zysków. Powodem tego było to, że Bruce Davis ustalił pewne decyzje marketingowe, które spowodowały złą liczbę sprzedaży gier Infocom.

W 1988 roku Activision zdecydowało się także sprzedawać oprogramowanie aplikacyjne obok gier. Nazwa firmy została zmieniona na Mediagenic. Gry nadal były sprzedawane pod marką Activision. Ta decyzja okazała się jednak błędna. W 1992 r. Mediagenic musiała złożyć wniosek o niewypłacalność.

Po bankructwie Mediagenic został zreorganizowany i połączony z The Disc Company . Następnie nazwa została zmieniona z powrotem na Activision. Rozwój gier komputerowych był kontynuowany i postanowiono skoncentrować się wyłącznie na grach komputerowych i wideo.

W 2004 roku Activision obchodzi 25-lecie swojego istnienia.

W kolekcji posiadam 5 gier tego wydawnictwa.

G

H

P

Z

T