wydawca LUCASFILM [2 szt.]

LucasArts Entertainment Company, LLC, prowadząca działalność gospodarczą jako Lucasfilm Games, jest amerykańskim licencjodawcą. Do 2013 r. był także twórcą i wydawcą gier wideo . LucasArts jest najbardziej znany z graficznych gier przygodowych, a także gier opartych na serii Star Wars i Indiana Jones . Jej siedziba znajduje się w San Francisco w Kalifornii.

Został założony w maju 1982 r. Przez George’a Lucasa jako Lucasfilm Games , grupę tworzącą gry wideo jego firmy filmowej Lucasfilm . Lucas początkowo pełnił funkcję prezesa firmy. Podczas reorganizacji firm Lucas w 1990 r. Dział Lucasfilm Games został przemianowany na LucasArts.

Firma LucasArts została przejęta przez The Walt Disney Company poprzez przejęcie jej spółki dominującej Lucasfilm w 2012 roku. 3 kwietnia 2013 r. Disney wstrzymał cały rozwój wewnętrzny w LucasArts i zwolnił większość swoich pracowników. Jednak LucasArts pozostawał otwarty, aby mógł zachować swoją funkcję licencjodawcy.

Rozwój gier opartych na licencji Star Wars będzie prowadzony przez Electronic Arts, na podstawie licencji wyłącznej, na główny rynek gier. Disney Interactive Studios zachowało zdolność do rozwoju, a LucasArts zachowało możliwość licencjonowania franczyzy na rynku gier casualowych. Rozwój gier wideo opartych na innych właściwościach Lucasfilm będzie teraz zakładany przez Disney Interactive Studios lub licencjonowany przez strony trzecie.

W kolekcji posiadam 2 gry tego wydawcy.

I

T