wydawca IMAGINE SOFTWARE [2 szt.]

Imagine Software to brytyjski programista gier wideo z siedzibą w Liverpoolu, który istniał krótko na początku lat 80. XX wieku, początkowo produkując oprogramowanie dla ZX Spectrum i VIC-20 . Firma szybko zyskała na znaczeniu i była znana z dopracowanego, wysokobudżetowego podejścia do pakowania i reklamy (w czasach, gdy nie było to powszechne w brytyjskim przemyśle oprogramowania), a także z autopromocji i ambicji.

Upadek Imagine rozpoczął się pod rosnącymi długami w 1984 r. Nazwa ta została kupiona i używana przez Ocean Software jako etykieta do późnych lat osiemdziesiątych.

Założenie i wczesny sukces Imagine Software zostało założone w 1982 roku przez byłych członków Bug-Byte, w tym Marka Butlera, Davida Lawsona i Eugene’a Evansa. Butler i Evans pracowali wcześniej w Microdigital, jednym z pierwszych sklepów komputerowych w Wielkiej Brytanii. Imagine Software wyprodukowało kilka bardzo udanych gier, w tym Arcadię dla Vic 20 i ZX Spectrum , zanim wpadło w kłopoty finansowe pod koniec 1983 roku.

Problemy finansowe i upadek
Pogłoski o sytuacji finansowej Imagine zaczęły krążyć w grudniu 1983 r. Po ujawnieniu, że około 50 000 funtów rachunków za reklamę nie zostało zapłaconych. W następnym roku zadłużenie wzrosło, a kolejne rachunki za reklamy i powielanie taśm pozostały nieopłacone, a Imagine była zmuszona sprzedać prawa do swoich gier Beau Jolly w celu zebrania pieniędzy. Firma zyskała wówczas rozgłos w całym kraju, kiedy została nakręcona w następnym roku przez ekipę dokumentalną BBC, podczas gdy spektakularnie popsuła się. Mark Butler można również zobaczyć w dziennym programie Thames Television w 1984 r., Mówiącym o byciu milionerem, który stracił pieniądze w tak młodym wieku.

W dniu 28 czerwca 1984 r. VNU Business Press wydało pismo przeciwko Imagine za pieniądze należne za reklamę w czasopiśmie Personal Computer Games , a firma została zlikwidowana 9 lipca 1984 r. W High Court w Londynie po tym, jak nie była w stanie zebrać £ Wymagane jest 10 000 do spłaty tego długu (choć do tego czasu jego całkowite długi sięgały setek tysięcy funtów).

Starsza
Byli programiści założyli Psygnosis i Denton Designs . Poprzedni katalog firmy był własnością Beau Jolly, a prawa do wytwórni Imagine zostały nabyte przez Ocean Software , które wykorzystywało ją przede wszystkim do publikowania domowych konwersji popularnych gier zręcznościowych . Ostateczna gra nosząca nazwę Imagine została wydana w 1989 roku.

W innych mediach
Interaktywny film Black Mirror Bandersnatch , wydany w 2018 roku, nawiązuje do Imagine Software i nieudanej pracy nad produkcją Bandersnatch . Film rozpoczyna się 9 lipca 1984 r., W dniu zamknięcia Imagine, i zawiera ujęcie z okładki raportu Crash o zamknięciu. W filmie fikcyjna firma Tuckersoft, która opracowała zarówno Commodore 64, jak i ZX Spectrum, stawia swoją finansową przyszłość na próbę wyprodukowania Bandersnatch , aw niektórych scenariuszach popada w bankructwo po tym, jak gra się nie pojawi.

Megagame
Wyobraź sobie, że zamierzałeś opracować sześć tak zwanych „Megagames”, z których najbardziej znanymi były Psyclapse i Bandersnatch . Gry te zostały zaprojektowane, aby przekraczać granice ówczesnego sprzętu, nawet w zakresie, w jakim miały być wydane z dodatkiem sprzętowym, który zwiększyłby możliwości komputera, a także chronił przed piractwem . Gry były szeroko reklamowane i sprzedawane w cenie około 30 £ – drogie, gdy średnia cena gry w tym czasie wynosiła 7,20 £ – ale upadek Imagine oznaczał, że pozostały one vaporware i nigdy nie ujrzały światła dziennego.

Podczas filmu dokumentalnego BBC ujawniono, że gra Psyclapse była niewiele więcej niż szkicem papierowym, choć później nazwa ta została użyta w podtypie Psygnosis.

Bandersnatch został następnie nabyty i ukończony przez inną firmę, Finchspeed. Ostatecznie został wydany pod inną nazwą, Brataccas, dla 16-bitowych formatów Atari ST , Amiga i Macintosh autorstwa Psygnosis.

W swojej kolekcji posiadam 2 gry wydaną przez to wydawnictwo.

A

S