wydawca ZEPPELIN GAMES [1 szt.]

Eutechnyx Limited jest brytyjskim twórcą oprogramowania do rozrywki interaktywnej, specjalizującym się w projektowaniu, rozwoju i wdrażaniu gier samochodowych.

Eutechnyx z siedzibą w północno-wschodniej Anglii zatrudnia ponad 160 pełnoetatowych programistów, artystów, animatorów i projektantów gier, zajmujących się tworzeniem gier komputerowych. Firma ma szczególne doświadczenie w matematyce i fizyce wysokiego poziomu, dyscyplinach niezbędnych do odtworzenia dynamiki ruchu pojazdu.

Firma Eutechnyx została zarejestrowana jako Zeppelin Games Limited, w listopadzie 1987 r., Aw okresie do 1990 r. Wyprodukowała ponad 250 tytułów, w tym kilka ważnych licencji telewizyjnych i sportowych.

Na początku lat 90. firma Zeppelin Games zaczęła zawierać umowy na rozwój nowych konsol SEGA i Nintendo dla wydawców takich jak Codemasters .

W 1994 r. Firma została całkowicie przejęta przez Merit Studios, Inc. , amerykańską spółkę publiczną z siedzibą w Dallas w Teksasie. Następnie Zeppelin Games przekształciło się w Merit Studios (Europe) Limited, a firmie przydzielono odpowiedzialność za sprzedaż, marketing i dystrybucję amerykańskich gier Merit Inc. na rynek europejski, a także rozwój własnych produktów.

Był to okres trwałego rozwoju firmy, w wyniku czego wewnętrzny zespół programistów został wzmocniony i rozbudowany wraz z dużymi nakładami inwestycyjnymi na Silicon Graphics i podobnie potężny sprzęt, aby produkować bardziej wyrafinowane gry dla nowych interaktywnych nośników CD-ROM i nowe pojawiające się konsole.

W 1996 r. Merit Studios (Europe) Limited uzyskała status zarejestrowanego programisty i wydawcy dla Sony PlayStation. Pod koniec 1996 r. Dyrektorzy Merit Studios (Europa) przeprowadzili odkupienie przez kierownictwo europejskiej spółki zależnej od Merit Studios, Inc. Firma została przemianowana na Eutechnyx Limited , a Infogrames Group nabyła mniejszościowy pakiet akcji spółki. Następnie Eutechnyx zawarł wyłączną 3-letnią umowę z Infogrames, opracowując produkty na Sony PlayStation i PC CD ROM.

Umowa wyłącznej dystrybucji z Infogrames wygasła w grudniu 1999 r., Po czym dyrektorzy Eutechnyx przejęli całkowitą kontrolę nad pakietem akcji spółki. Od stycznia 2000 r. Eutechnyx stał się w pełni niezależnym deweloperem, produkując innowacyjne gry wyścigowe dla wydawców zewnętrznych.

W 2001 r. Eutechnyx został spółką Sunday Track 'Tech Track 100, aw 2002 r. Otrzymał także status Deloitte & Touche Fast 50 w uznaniu za jedną z najszybciej rozwijających się firm technologicznych na świecie.

W kolekcji posiadam 1 grę tego wydawcy.

A