wydawca ZZAP!64 [2 szt.]

Zzap!64 (oficjalna nazwa od numeru 43. do numeru 65.: Zzap!64/Amiga) – brytyjski miesięcznik poświęcony tematyce związanej z grami komputerowymi na Commodore 64, w późniejszych numerach również na komputery Amiga, wydawany przez Newsfield Publications Ltd, a od numeru 79. przez Europress Impact. Magazyn ukazywał się od maja 1985 do listopada 1992 i obejmował łącznie 90 numerów. Jego kontynuacją był miesięcznik „Commodore Force”.

„Zzap!64” był miesięcznikiem, który skupiał się na recenzjach gier komputerowych. Tematyką czasopisma były opisy i recenzje wszystkich nowo ukazujących się tytułów, wskazanie ich mocnych i słabych punktów, co miało ułatwić ewentualny zakup. Czasopismo zawierało dodatkowo mapy, cheaty, porady i solucje. Znajdowały się w nim także powiązane z tematyką wiadomości, wywiady, opisy sprzętu, zapowiedzi kolejnych gier i plotki. Publikowano również listy najlepszych wyników w poszczególnych grach, listy od czytelników i organizowano konkursy z nagrodami.

Pismo początkowo składało się ze stron zarówno czarno-białych, jak i kolorowych, później już tylko kolorowych. Charakterystyczne cechą pisma był luźny styl wypowiedzi i poczucie humoru. W stosunku do innych magazynów poświęconych komputerowi Commodore 64, „Zzap!64” był w pełni dedykowany grom komputerowym i pozbawiony niezrozumiałego dla czytelników żargonu informatycznego.

W kolekcji posiadam 2 kasety tego wydawcy.

ZZAP! MEGATAPE 20 [Gry: Bounces, Flik Flak, Southern Belle, Outtake Two]

ZZAP! MEGATAPE 23 [Gry: Boulder Dash IV, Spy vs Spy: The Island Caper]