wydawca MICROPROSE SOFTWARE [1 szt.]

MicroProse Software Inc. to amerykański wydawca i twórca gier wideo założony przez Billa Stealeya i Sida Meiera w 1982 roku. Opracował i opublikował wiele gier, z których wiele uważanych jest za przełomowe, klasyczne i kultowe, w tym za grę Civilization i X-COM seria. Większość opracowanych wewnętrznie tytułów to gry symulacyjne i strategiczne .

W 1993 roku firma straciła większość brytyjskiego personelu i stała się spółką zależną Spectrum HoloByte . Kolejne cięcia i polityki korporacyjne doprowadziły do ​​odejścia Sid Meiera, Jeffa Briggsa i Briana Reynoldsa i założenia Firaxis Games w 1996 r., Kiedy MicroProse zamknęło swoje studio rozwoju Simtex w Austin w Teksasie. W 1998 roku, po nieudanej próbie wykupienia przez GT Interactive Software , walcząca MicroProse (Spectrum HoloByte) stała się spółką całkowicie zależną od Hasbro Interactive, a studia rozwojowe w Alameda w Kalifornii i Chapel Hill w Północnej Karolinie zostały zamknięte w następnym roku. W 2001 r.

Dawna siedziba główna.

MicroProse przestała istnieć jako firma, a Hasbro Interactive sprzedała własności intelektualne MicroProse firmie Infogrames Entertainment, SA . Dawne główne biuro MicroProse UK w Chipping Sodbury zostało zamknięte w 2002 r., A następnie dawna siedziba firmy w Hunt Valley w stanie Maryland w 2003 r.

Marka została odnowiona w 2007 roku, kiedy Interactive Game Group nabyła ją od Atari Interactive , wcześniej Infogrames. Marka MicroProse uzyskała licencję Legacy Engineering Group na elektronikę użytkową. Cybergun był właścicielem marki MicroProse od 2010 do 2018 roku, którą następnie nabył David Lagettie współpracujący ze Stealey.

W kolekcji posiadam 1 grę tego wydawnictwa.

G