wydawca TYNESOFT COMPUTER SOFTWARE [2 szt.]

Tynesoft Computer Software produkował i wydawał oprogramowanie na 8 bitowe: Commodore 16, Commodore plus/4 i Atari w latach `90.

Firma została założona w 1983 roku w celu wydania oprogramowania edukacyjnego, ale wkrótce przeniosła się na rynek gier wideo, na którym koncentrowała się przez większość swojego czasu. Opracował wiele gier dla szerokiej gamy 8-bitowych mikrometrów, szczególnie tych, które są mniej dostępne dla innych wydawców, takich jak Commodore 16, BBC Micro i Atari 8-bit. Mieli także etykietę budżetową Micro Value, która wydawała kompilacje, wznawiała wydawnictwo i niektóre oryginalne gry.

Odnieśli największe sukcesy w grach typu multi-load, takich jak LWiner Games, Circus Games i Rodeo Games. Wydali także licencjonowane porty dla mniejszych systemów, takich jak Jet Project Willy (Atari 8-bit, Commodore 16 / Plus / 4, BBC Micro i Acorn Electron), Boulder Dash (BBC, Electron) i Spy vs. Szpieg (C16 / + 4, BBC, elektron) i Indoor Sports firmy Mindscape (C16 / + 4, BBC, elektron). Pod koniec lat 80. wypuścili gry na 16-bitowe komputery Amiga i Atari ST, a także na PC, ale nie udało im się zdobyć dużej części tego nowego rynku, a wraz z upadkiem sceny gier 8-bitowych ich sprzedaż spadła. Firma zbankrutowała w 1990 r., Kiedy jej siostrzana drukarnia poniosła ogromne długi, zanim mogła opublikować swoją grę opartą na grze planszowej Games Workshop Blood Bowl.

W kolekcji posiadam 2 gry wydane przez tego wydawcę.

J

S