wydawca CDS SOFTWARE LTD [1 szt.]

CDS Software (znane również pod wcześniejszymi tytułami jako CDS Micro Systems ) było niezależnym wydawcą i twórcą oprogramowania do gier komputerowych z siedzibą w Doncaster w South Yorkshire w Wielkiej Brytanii.

Firma została założona przez Iana Williamsa, programistę komputerowego z Doncaster, który zaczął opracowywać gry dla Sinclair ZX80 wkrótce po jego premierze. Po początkowym sukcesie firmy zatrudnił Giles Hunter (menedżer z Doncaster WH Smiths), aby pomóc w rozwoju firmy. W 1985 roku sprzedał swoją firmę Gilesowi Hunterowi, aby realizować inne interesy.

W 1985 roku firma wprowadziła etykietę budżetową Blue Ribbon .

W 1988 r. CDS Software, w grupie firm CDS, zmieniło nazwę na Nimrod Holdings Ltd. Wydawnictwo kontynuowane było pod nazwą CDS Software Label do wczesnych lat 90. Nazwa firmy ostatecznie zmieniła się na Guildhall Leisure Services, a od 2002 roku do dziś jest znana jako iDigicon Ltd.

Pierwsze gry wydane w latach 1982-3 były dla 16k ZX Spectrum składającego się głównie z klonów gier zręcznościowych. Firma rozwinęła się do różnych formatów z tytułami takimi jak Steve Davis Snooker i Colossus Chess, widząc premiery na większości platform dnia. Wprowadzenie na rynek etykiety Blue Ribbon spowodowało, że proste gry zręcznościowe skierowały się do tej wytwórni, a CDS koncentrowało się na tytułach z pełną ceną, często obejmując licencje typu tie-in, takie jak Brian Clough’s Football Fortunes i Sporting Triangles . Wydali także grę komputerową skrzyżowaną z grą planszową TankAttack . Kompletne centrum rozrywki domowej było kompendium gier, które później zostały podzielone i sprzedane jako samodzielne tytuły przez Blue Ribbon (takie jak Video Card Arcade i Domino ).

Na początku lat 90. CDS ponownie wydało lub wybrało brytyjską dystrybucję gier dla takich firm jak D&H (np. Multi-Player Soccer Manager ), MicroIllusions (np. Fire Power ) i Artworx (np. Gry Strip Poker ).

Posiadam 1 grę wydaną przez to wydawnictwo.

S