wydawca PSYGNOSIS SOFTWARE [1 szt.]

Psygnosis Limited (później znany jako Sony Studio Liverpool i SCE Studio Liverpool) był producentem i wydawcą gier wideo z siedzibą w Wavertree Technology Park w Liverpoolu w Anglii.

Założona w 1984 r. przez Iana Hetheringtona, Jonathana Ellisa i Davida Lawsona, firma początkowo stała się znana z dobrze przyjętych gier na Atari ST i Commodore Amiga. W 1993 r. Stał się spółką zależną Sony i zaczął rozwijać oryginalną PlayStation, a później stał się częścią Sony Entertainment Worldwide Studios.

Firma była najstarszym i drugim co do wielkości domem deweloperskim w europejskiej stajni programistów Sony i stała się najbardziej znana z takich franczyz, jak: Lemmings, Wipeout, Formula One i Colony Wars.

Doniesienia o zamknięciu Studio Liverpool pojawiły się 22 sierpnia 2012 r., A tweety dla pracowników Edge. Członkowie personelu zostali poinformowani przez Michaela Denny’ego, wiceprezesa Sony Worldwide Studios Europe. Sony powiedział, że strona w Liverpoolu będzie nadal działać, ponieważ nadal była domem dla wielu działów Sony.

W chwili zamknięcia zatrudniał około 100 osób i składał się z dwóch zespołów programistów. Mick Hocking nadzorował działalność Studio Liverpool jako ostatni dyrektor Group Studio, który zajmował w Evolution Studios.

W kolekcji posiadam 1 grę tego wydawcy.

B