wydawca ATARISOFT [5 szt.]

Atarisoft to marka używana przez Atari, Inc w 1983 i 1984 r. Do sprzedaży gier wideo opublikowanych przez firmę na systemy domowe produkowane przez konkurentów. Każda platforma miała określony kolor przypisany przez Atarisoft do swoich pakietów gier. Na przykład gry wideo sprzedawane na Commodore 64 pojawiły się w zielonych opakowaniach, gry na Texas Instruments TI-99 / 4A w kolorze żółtym, gry na komputer IBM w kolorze niebieskim i tak dalej.

Atarisoft odniósł tak duży sukces podczas świątecznych zakupów w 1983 roku, że firma wydała gry dla wycofanego 99 / 4A. W 1984 r. Plotka głosiła, że ​​Atari planuje przerwać sprzęt i sprzedawać tylko oprogramowanie. Pomimo istnienia krócej niż dwa lata, Atarisoft miał ogromną bibliotekę gier wideo, z kilkoma wersjami gier wydanymi na różne komputery domowe i konsole . Prawie wszystkie tytuły Atarisoft zostały wyprodukowane przez zewnętrzne firmy programistyczne, ponieważ Atari zostały opracowane tylko dla własnych systemów.

Etykieta Atarisoft nie nosiła rozpoznawalnego logo „Fuji” Atari ani oficjalnych logo gier, a nazwy gier zostały napisane inną czcionką.

Etykieta Atarisoft stosowana przez Atari Inc. została wycofana wkrótce po tym, jak Warner Communications sprzedała Jackowi Tramielowi dział konsumencki Atari Inc w 1984 roku. W tym czasie produkowano wiele dodatkowych tytułów. Większość z nich nie została jeszcze wydana, chociaż niektóre zostały ostatecznie wydane przez inne firmy. Niektóre tytuły pierwotnie planowane na wydanie kasety, takie jak C64 Mario Bros., zostały wydane na dysku zamiast ze względów kosztowych. Inne tytuły, takie jak port IBM Stargate, zostały ukończone, ale nigdy nie opublikowane; wyciekły do ​​BBSes.

Nowy Atari Corp. początkowo również używał marki Atarisoft. Kilka 8-bitowych tytułów rodzinnych Atari (zarówno gry, jak i innych gier) zostało opublikowanych przez Atari UK i Atari France pod marką Atarisoft w 1985 roku. Atari nie używał ponownie marki Atarisoft po 1985 roku.

W kolekcji posiadam 4 kartridże wydane przez tego wydawcę.

D

J

M

P

Pac Man