Kategorie
wydawca LK Avalon

Nocturno

Autor: Grzegorz Maciejewski

Grafika: Karol Szyszka

Muzyka: Roman Majewski

Rok wydania: 1994 LK Avalon

Gatunek: puzzle

Nocturno to to gra logiczna w której zadaniem jest przechodzenie kuleczką po poustawianych na planszy pomostach. Aby skończyć poziom trzeba dojść do pola zakończonego napisem END.
Jednak to nie wszystko. Po drodze musisz sprawić, by wszystkie klocki z planszy zniknęły. Jak to zrobić? Nic prostszego. Każdy klocek znika po zeskoczeniu z niego. Gra byłaby bardzo prosta, gdyby nie to, że oprócz zwykłych klocków zdarzają się specjalne – zeskoczenie z nich powoduje różne niespodzianki w stylu przerzucenia piłki, pojawienia się bądź zniknięcia klocków sąsiadujących i tym podobne.

Opisując Nocturno nie można nie wspomnieć, że grafika jest wykonana bardzo starannie i efektownie. Należy też przyznać, że strona dźwiękowa nie została potraktowana po macoszemu. Podczas całej gry towarzyszy nam bardzo przyjemna muzyka. Jedyne, co mógłbym zarzucić grze, zbyt niski poziom trudności. Nie znaczy to jednak, że gra jest prosta. Podsumowując – zarówno pomysł jak i wykonanie gry są bardzo dobre, tak że każdy miłośnik gier logicznych będzie się nią z przyjemnością bawił przez wiele godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *