Kategorie
wydawca OCEAN

Worms

Producent: Team17 Software Limited

Grafika: Rico Holmes

Muzyka: Bjørn Arild Lynne

Rok wydania: 1995

Gatunek: turowa

Tryby gry: gra jedno lub dwuosobowa

Platformy: Amiga, Amiga CD32, DOS, Game Boy, Genesis, Jaguar, Macintosh, PlayStation, SEGA Saturn, SNES

Worms to turowa gra strategiczna. Zawiera do 4 zespołów 4 robaków, których celem jest zniszczenie pozostałych na wygenerowanym terenie. Każdy robak ma 100 punktów życia i umiera, gdy jego punkty życia spadną do 0. Po śmierci robak eksploduje, zadając obrażenia wszystkim w pobliżu.

Rozgrywka jest turowa. W każdej turze gracz może kontrolować jednego konkretnego robaka ze swojej drużyny. Robak może czołgać się w lewo i prawo lub skakać. Istnieje jednak limit czasu na wykonanie ruchu; ponadto, jeśli robak spadnie z dużej wysokości, traci zdrowie, a tura kończy się natychmiast; a jeśli robak wpadnie do wody lub poza ekran, umiera. W każdej turze robak może wykonać pojedynczy atak: gracz może celować w górę i w dół, wybierać broń, a następnie strzelać. Po ataku runda się kończy.

Dostępnych jest wiele rodzajów broni – standardowych, takich jak bazooki (na które wpływ mają (losowe) ustawienia wiatru i grawitacja) i granaty. Inne obejmują ognisty cios, dynamit, naloty oraz narzędzia, takie jak liny i dźwigary.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *