Kategorie
Gry C64

Ghostbusters 2

Autor: Paul Baker

Grafika: Paul Baker

Muzyka: David Whittaker

Rok wydania: 1990

Gatunek: akcja

Produkowana w Wielkiej Brytanii adaptacja Ghostbusters II zawiera trzy sceny akcji oparte na filmie:

W pierwszej scenie Pogromcy Duchów muszą zbierać próbki szlamu z kanałów ściekowych. Jeden Ghostbuster jest opuszczany do szybu na kablu i musi zbierać próbki na dole. Po drodze wiele duchów będzie próbowało go zatrzymać. Niektórzy z nich próbują odciąć kabel, inni wyczerpują jego odwagę po dotknięciu go. Może je zniszczyć wiązkami protonowymi lub bombami lub zastosować tarczę, aby nie mogli go dotknąć. Wzmocnienia broni i eliksiry, które przywracają odwagę, można znaleźć na półkach w szybie i można do nich dotrzeć poprzez machanie. Kilka części szuflarza szlamu musi być również zebranych w ten sposób przed pobraniem próbek.

W drugiej scenie Pogromcy Duchów animowali Statuę Wolności przez szlam i z jej pomocą muszą udać się do Muzeum Sztuki. Lady Liberty automatycznie podąża w prawo i może użyć pochodni, aby strzelać do wielu wrogich duchów na swojej drodze. Jednak jej zasoby szlamu stale się wyczerpują. Pokonane duchy upuszczają szlam, który można zebrać, wysyłając małych ludzi u stóp Liberty, aby go podnieśli i zwrócili, aby zapasy mogły zostać uzupełnione.

W trzeciej scenie Pogromcy Duchów konfrontują wielkiego Vigo w muzeum, widzianego w widoku izometrycznym. Po pierwsze, wszystkie cztery muszą zostać opuszczone do muzeum na linach, a ich prędkość jest kontrolowana za pomocą ruchów dżojstika. Upuszczenie zbyt szybko może ogłuszyć je i wyciągnąć z następnej walki. W walce gracz może w dowolnym momencie przełączać się między czterema facetami. Cele to pokonanie Janosza, zabranie małego Oscara, zanim Vigo będzie mógł do niego wejść (Janosz przyjdzie po Oscara, jeśli jeszcze żyje) i wreszcie złap Vigo w ogniu dwóch wiązek protonów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *