Kategorie
kartridże

Black Box v4

Rok produkcji: ?

Producent: ROMBIT

Pamięć: 512 kB

Data zakupu: 2016

Koszt: 50 zł

Kartridż Black Box v4 ułatwia pracę z komputerem, rozszerza jego możliwości (m.in. 31 dodatkowych rozkazów Basic’a) oraz przyśpiesza pracę z magnetofonem. Jest on niezbędny dla użytkowników C-64 posiadających tylko magnetofon.

W obudowie kartridża jest zainstalowany przycisk RESET.

Kartridż zawiera nową wersję TURBO, o większych możliwościach niż ABC-TURBO czy TURBO-ROM, a ponadto w pełni kompatybilne z innymi istniejącymi wersjami. Rozbiegowy odcinek taśmy jest bardzo krótki, paski i dźwięki ułatwiają pracę z magnetofonem. Ponadto ukazują się informacje o adresach startowych i końcowych.

BLACK BOX umożliwia szybkie kopiowanie i weryfikację.

Cartridge zawiera program do ustawiania głowicy, co jest szczególnie cenne w sytuacji, gdy nie posiadamy stacji dysków lub drugiego magnetofonu.

Rozkaz TONES OF MUSIC zamienia klawiaturę C-64 w klawiaturę muzyczną.

Do dyspozycji użytkownika jest 31 dodatkowych rozkazów Basic’a, przy czym niektóre z nich są również przyporządkowane klawiszom funkcyjnym. Część tych rozkazów jest związana z obsługą magnetofonu: COPY, HEAD FIT, LOAD, MERGE, SAVE, VERIFY, WRITE. Pozostałe rozkazy to: AUTONUMBER, COLOR, CURSOR POSITION, DELETE, EXIT, EXPAND, FIND, HELP, INFO, KEY, KILLER OF REM, KILLER OF SPACE, PACKAGE, QUIT, RENUMBER, REPEAT, SCREEN, TONES OF MUSIC, UNNEW.

Rozkazy BLACK BOX’a działają z programu i z klawiatury, a występujące w nich wartości mogą być liczbami, zmiennymi lub wyrażeniami algebraicznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *