Kategorie
Psygnosis Software

Barbarian

Autor:

Grafika:

Muzyka:

Rok wydania: 1988

Gatunek: zręcznościowa

Barbarian – rozgrywka rozpoczyna się uderzającą – jak na tamte czasy – animacją związanego z mięśniami barbarzyńcy przecinającego łańcuch mieczem . W wersjach Amiga i Atari ST animacji towarzyszy głośny, cyfrowy efekt dźwiękowy.

W grze sterujemy Hegorem, barbarzyńcą, który musi przemierzyć kilka lochów i podziemnych siedlisk, aby pokonać swojego brata, złego czarnoksiężnika Nekrona. W swoim arsenale broni ma miecz i łuk . Bieganie i skakanie, podobnie jak w przypadku wielu gier platformowych, stanowi dużą część rozgrywki tego tytułu.

W grze zastosowano unikalny system sterowania, aby zrekompensować brak więcej niż jednego przycisku joysticka w wielu systemach. Gracz najpierw naciska jeden przycisk, po którym u dołu ekranu pojawi się „menu” czynności. Następnie gracz wybrał pożądaną akcję, przewijając opcje joystickiem, a następnie ponownie naciskając przycisk, gdy wybrana akcja została podświetlona.

W oryginalnych wersjach ta gra próbowała naśladować styl wizualny okładki i animacji otwarcia. W grze zastosowano bardzo szczegółowe i kolorowe duszki oraz różnorodne przemyślane efekty dźwiękowe towarzyszące akcji na ekranie. Wersja na komputery IBM odtwarza cyfrową mowę w sekwencji otwierającej i inne efekty dźwiękowe za pomocą głośnika .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *