Kategorie
wydawca DOMARK

Codename Mat II

Autor: Derek Brewster

Grafika: Derek Brewster

Muzyka: Derek Brewster

Rok wydania: 1985

Gatunek: zręcznościowa

W tej kontynuacji Codename: MAT (oryginał nigdy nie pojawił się na Commodore 64) ponownie wcielasz się w Matę, obecnie pilota Centuriona II, gdy ponownie walczy z Myonsem.

Podczas wojny z Terranya odkryto, że planeta Vesta jest pełna najcenniejszej substancji w galaktyce, Karillium, która jedną kroplą może zmienić pustynię w dżunglę. Planeta krąży wokół gwiazdy Calest głęboko w strefie Myon, ale Ziemi udało się zaatakować planetę bezzałogowymi statkami. Ponieważ planeta pełna kopalni Karillium jest zasilana przez sieć energetyczną, która z kolei jest zasilana przez Calest, Myons postanowili zniszczyć sieć energetyczną, która zamknie kopalnie, a górnicy opuszczą planetę. Zgodnie z zasadami wojny tylko jeden załogowy statek może bronić zamieszkanej planety, a Mat miał szczęście, że został wybrany.

Gra jest oglądana z perspektywy pierwszej osoby, gdy patrzysz z kokpitu w kosmos, z bronią przed sobą. Korzystając z tabeli kwadrantu, możesz zobaczyć rzędy satelitów zasilających miny, które pokazują również twoje lokalizacje oraz wszystkie statki Myon. Jesteś w stanie kontrolować swoją prędkość i kierunek, a jeśli potrzebujesz przesunąć się na większe odległości, możesz wypaczać tak długo, jak podasz swój kierunek. W miarę postępów w grze znajdziesz Myony uszkadzające satelity, które wymagają naprawy przez dwa droidy na twoim statku, które mogą również naprawić twój statek.

Twój statek zawiera również różne skanery, a także ręczny lub automatyczny system celowania. Po napotkaniu fali statków Myon musisz zniszczyć je za pomocą lasera lub plazmy, używając skanerów do ich ustawienia. Po zniszczeniu fali możesz w razie potrzeby naprawić uszkodzone satelity lub statek. Aby zabezpieczyć się przed atakiem, twój statek ma tarcze ze zmniejszeniem, gdy zostaną trafione. Nie możesz jednak zostać zniszczony, ponieważ gdy jesteś blisko zniszczenia, teleportujesz się z dala od planety. Gra kończy się, jeśli zasilanie planety zostanie zatrzymane przez uszkodzony rząd satelitów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *