Kategorie
wydawca ELECTRONIC ARTS INC.

Desert Strike

Producent: Electronic Arts, Inc.

Muzyka: Rob Hubbard, Brian Schmidt

Rok wydania: 1992

Gatunek: akcja

Tryby gry: gra jednoosobowa

Platformy: Amig

Desert Strike to pierwsza gra z serii Strike . Rok po wojnie w Zatoce Perskiej samozwańczy generał Kilbaba (Muababa w wersji GBA) przejmuje Emiraty Arabskie i grozi, że rozpocznie III wojnę światową ze swoim zachodnim wrogiem, Stanami Zjednoczonymi. Cały świat wstrzymuje oddech, gdy prezydent wybrał cię do zniszczenia Kilbaby i jego armii terrorystycznej, zanim rozpocznie on atak nuklearny na świat!

Musisz lecieć specjalnie zaprojektowanym Apache AH-64A w serii misji, aby ratować zaginione postacie w akcji, niszczyć elektrownie, wysadzać pociski SCUD itp., Aby zdjąć obronę wroga, próbując poznać plany Kilbaby.

Gracz kontroluje helikopter z perspektywy izometrycznej. Apache jest wyposażony w trzy typy broni: karabin maszynowy i dwa rodzaje pocisków o różnej sile. Podczas misji gracz musi wystrzegać się dział przeciwlotniczych, wyrzutni pocisków i czołgów, wymanewrować ogień wroga lub zniszczyć broń wroga. Apacz zostaje zniszczony, jeśli skończy mu się paliwo lub gdy pancerz (działający jako zdrowie) zostanie całkowicie wyczerpany. Pancerz można jednak uzupełnić, przywracając żołnierzy MIA i jeńców wojennych z powrotem do strefy lądowania. Na polu dostępne są również punkty odbioru paliwa, amunicji i zbroi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *