Kategorie
wydawca INTERCEPTOR MICRO`S

Tales Of The Arabian Nights

Autor: Richard Paul Jones

Grafika: Richard Paul Jones

Muzyka: Chris Cox

Rok wydania: 1984

Gatunek: zręcznościowa

Po pierwszej nocy z nową żoną sułtan Saladin zabija ich, a dzięki potężnej armii, która go chroni, wszyscy nie są w stanie go zatrzymać. Tak było do czasu, kiedy sułtan porwał siostrę księcia Imrahila, by zostać jego żoną, i zabrał ją do Bagdadu. Grasz księciem, podróżując na ośmiu poziomach, unikając różnych przeszkód, strażników i paskudnych spraw, zanim twoja siostra będzie w domu i będzie bezpieczna. Zaczynasz na statku Sinbad przekraczającym morze. Następnie podróżujesz rzeką i przez jaskinię. Następny poziom pokazuje, jak lecisz magicznym dywanem w kierunku pałacu sułtana. Po uratowaniu księżniczki możesz uciec przed sułtanem na magicznym dywanie.

Gra jest podzielona na dwa style gry, platformówkę z całym poziomem pokazanym na jednym ekranie oraz poziomą grę z przewijaniem widzianą z boku. Sekcje platformy widzą cię w różnych lokalizacjach i musisz zebrać siedem dzbanków z literami, aby przeliterować słowo Arabian, które należy zebrać we właściwej kolejności. Jeśli umrzesz, tracisz zebrane dzbany i musisz zaczynać od zera. Możesz wspinać się po drabinach i linach, skacząc na wyższe platformy. Nie spadaj za daleko, bo to cię zabije. Przewijane sekcje znajdują się między poziomami platformy, a pierwsza z nich widzi cię na tratwie, unikając krokodyli i spadających kamieni. W innych sekcjach lecisz na magicznych dywanach, unikając innych ulotek i nieprzyjemności.

Tales of the Arabian Nights to gra dla jednego gracza, w której masz trzy życia, aby ukończyć grę, stracić je wszystkie i to koniec gry. Do sterowania bohaterem służy joystick lub klawiatura.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *