Kategorie
wydawca MARTECH GAMES LIMITED

Armageddon Man

Autor: J. Wilson, D. Martin, B. Notariani

Grafika: Malcolm J. Smith

Muzyka: David Whittaker

Rok wydania: 1987

Gatunek: strategiczna

Armageddon Man to gra strategiczna z prostym pomysłem. Różne państwa narodowe na świecie, wyposażone w całą broń konwencjonalną i nuklearną, jakiej kiedykolwiek potrzebowały, wybierają cię do nadzorowania pokoju na świecie. Zrzucają cię na satelitę krążącego wokół Ziemi i dają moc robienia wszystkiego, co uważasz za potrzebne, aby powstrzymać Armageddon.

Dostępne narzędzia obejmują kilka satelitów szpiegowskich i obronnych, radio, którego można użyć do słuchania i zakłócania łączności w danym kraju, a także siły pokojowe, które można wysłać do kłopotliwego obszaru. Możesz także poinstruować kraj, aby dokonywał pewnych transakcji w celu utrzymania równowagi.

W trakcie gry będziesz próbował powstrzymać różne drobne sprzeczki, które mają różne narody (np. Kto ma więcej broni, kto potrzebuje więcej żywności, kto szpieguje, kto itp.) Przed przystąpieniem do pełnej wymiany nuklearnej za pomocą dostarczonych narzędzi, wszystko w bardzo otwartej grze.

Interfejs to przyjemny i przejrzysty system oparty na menu z mapą świata, która daje widok z lotu ptaka na każdą akcję. Muzyka jest ładna i klimatyczna, a jeśli wybuchnie wojna nuklearna, może istnieć emocjonalny związek z grą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *