Kategorie
wydawca OCEAN

Hook

Autor: Andy Mucho, Kevin Cook

Grafika: Mark Healey

Muzyka: Jonathan Dunn

Rok wydania: 1992

Gatunek: platformówka

W filmie Hook , opartym na filmie Stevena Spielberga z 1991 roku, gracz kontroluje Petera Pan, który próbuje uratować swoje dzieci przed kapitanem Jamesem Hookiem. Ta wersja różni się od wersji gry Ukiyotei . Choć jest także platformówką, tytuł autorstwa Painting by Numbers obejmuje również poziomy latania, a także sceny walki jeden na jednego.

Z mapy Nibylandii można wybrać następny poziom za pomocą wskaźnika przypominającego kompas. W zależności od tego, które zostaną rozwiązane jako pierwsze, otwierają się różne ścieżki w grze, ale wszystkie poziomy muszą zostać ukończone, zanim Hak będzie mógł zmierzyć się ze swoim pirackim statkiem. Lokalizacje obejmują jaskinie, lasy, laguny, miasta i lodowate krajobrazy.

Przed każdym poziomem wróżka Dzwoneczek zaoferuje porady na temat celów i wyzwań do naśladowania. Głównym celem na każdym etapie jest zebranie szeregu przedmiotów, takich jak ciasta, wiśnie, monety lub brzoskwinie, a czasem specjalne przedmioty, takie jak zegar, ząb i klakson. Dopiero gdy wszystkie przedmioty zostaną podniesione, wyjście z poziomu otworzy się. Pomiędzy Piotrem a wyjściem będą znajdować się różni wrogowie, w zależności od rodzaju poziomu: piraci, duchy, smoki, małpy, bałwany i wiele innych. Aby się bronić, Peter może użyć miecza. Po zebraniu naparstków, Dzwoneczek zacznie za nim podążać, a za pomocą naparstka może również wysłać wróżkę do ataku. Ważne jest również zbieranie kulek, ponieważ pozwalają one Peterowi unosić się wzdłuż pyłu pixie, co pozwala mu dotrzeć do obszarów poza granicami.Utracone zdrowie jest uzupełniane poprzez zbieranie jedzenia.

Oprócz standardowych poziomów platformowania istnieją również obszary podwodne. W tych przypadkach Dzwoneczek nie jest dostępny do pomocy, a konieczność pływania utrudnia poruszanie się. Kowadła dogodnie rozmieszczone wokół tego obszaru można trzymać, aby szybko wejść głębiej. Jedynym sposobem na uzupełnienie paska zdrowia jest wypłynięcie na powierzchnię w celu uzyskania powietrza.

Różne obszary Nibylandii są połączone poziomami latania. Na nich widać Pana Piotra z tyłu. Zagubieni chłopcy wysyłają kulki na balony, które musi podnieść, aby pozostać na powierzchni, ale ludzie Haka również wysyłają balony z dynamitem, którego należy unikać, podobnie jak sporadyczne chmury burzowe.

Pierwsza scena walki jest skierowana przeciwko Rufio, którego trzeba pokonać, aby zdobyć magiczny miecz. Ostateczna konfrontacja z Hakiem to kolejna walka, ale w przeciwieństwie do Rufio, Hak nie gra fair i wysyła Smee, aby tymczasowo unieruchomił Petera za pomocą kuli i łańcucha.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *