Kategorie
wydawca OCEAN

Total Recall

Autor: Stephen Thomson

Grafika: Stephen Thomson

Muzyka: Jonathan Dunn

Rok wydania: 1991

Gatunek: platformówka

Pracownik budowlany Douglas Quaid zarezerwował wirtualne wakacje na Marsie, gdy sprawy zaczynają się dziać źle: jego współpracownicy próbują go zabić, a on nie jest pewien, kim naprawdę jest. Aby znaleźć prawdę, musi naprawdę udać się na Czerwoną Planetę.

Podobnie jak adaptacje Ocean z filmu Schwarzenegger z 1990 roku na innych platformach , Total Recall na Commodore 64 łączy poziomy platformy i jazdy, łącznie w czterech etapach.

Poziom pierwszy to platformówka. Quaid musi przedostać się przez miasto z hotelu do budki telefonicznej w wyznaczonym czasie, starając się zebrać po drodze teczkę pełną ważnych informacji. Na jego drodze stoją agenci wroga, których można zabić ciosami lub strzałami z pistoletu Quaida. Wszędzie są drewniane skrzynie, które można zniszczyć, aby zebrać zawartość. Możliwe odbiory to dodatkowa amunicja (w tym pociski wybuchowe) i trwa. Ważne są również pakiety tlenu – zebrany gaz oddechowy jest zatrzymywany do wykorzystania na późniejszych poziomach ustalonych na Marsie. Gdy Quaid znajdzie teczkę, powinien zachować szczególną ostrożność: jeśli odniesie obrażenia, traci ją i musi ją podnieść gdzieś na poziomie.

Poziom drugi to pierwszy z etapów jazdy. Widziany z góry iz dołu, w ściśle określonym czasie, Quaid musi poprowadzić swoją JohnnyCab do portu kosmicznego, aby dostać się na Marsa. Inne samochody na drodze chcą mu przeszkodzić i otworzyć ogień w zasięgu wzroku. Quaid nie może oddać strzału, ale musi go uniknąć. Pickupy na drodze albo zwiększają limit czasu, albo dają krótki wzrost prędkości. Ten ostatni jest wymagany do kilku śmiałych skoków przez otwarte mosty. Elementy sterujące w tej sekcji są niezwykłe w przypadku jazdy samochodem: samochód może jechać w dowolnym kierunku (nawet do tyłu i na boki), ale osiąga maksymalną prędkość tylko podczas jazdy do przodu. Orientację można jednak zmienić tylko na skrzyżowaniach na drodze.

Poziom trzeci jest ustawiony na Marsie i jest drugim poziomem jazdy. Quaid musi dotrzeć do kryjówki oporu Marsa. Rozgrywka, sterowanie i odbiory są takie same jak na Ziemi, ale na Marsie wiele przeszkód, takich jak stosy kamieni i kałuże ropy, są na drodze, prawdopodobnie spowalniając Quaid.

Ostatni poziom to kolejna platformówka: tym razem Quaid musi udać się do reaktora kosmitów i rozpocząć reakcję łańcuchową, która przekształci planetę. Wszystkie te same bronie i inne ulepszenia są dostępne jak wcześniej, ale niektóre nowe typy wrogów utrudniają życie Quaidowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *