Kategorie
wydawca PALACE SOFTWARE

Cauldron

Autor: Richard Leinfellner, Steve Brown

Grafika: ?

Muzyka: ?

Rok wydania: 1985

Gatunek: platformówka

Grając wiedźmą, musisz zebrać sześć składników niezbędnych do zabicia swojego rywala, złej dyni. Wszystkie składniki znajdują się w podziemnych budynkach, do których można wejść tylko po znalezieniu odpowiedniego klucza. Klucze znajdują się na powierzchni i musisz je latać po miotle, aby je odebrać.

Sekcje naziemne działają jak standardowe strzelanki, ponieważ grawitacja nie wpływa na twoją miotłę i może strzelać kulami za pomocą twojej magicznej energii. Nietoperze, kule ogniste, a nawet mewy to jedne z wielu stworzeń, które próbują cię zatrzymać – kontakt kosztuje więcej energii niż strzelanie do nich. Dostępne są doładowania energii.

Po zejściu do podziemi rozgrywka staje się testem precyzyjnych skoków na platformę, w tym niektórych ślepych skoków w stylu Manic Miner. Sześć podziemnych sekcji można ukończyć w różnych rozkazach, ale czasami osiągniesz punkty, których nie można ukończyć bez obiektów z innych sekcji, więc wymagane jest dużo wstecznego śledzenia. Chociaż zaczynasz z dziewięcioma istnieniami, początkowo nie będą one trwały tak długo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *