Kategorie
wydawca THE HIT SQUAD

Wonder Boy

Autor: James Smart

Grafika: Andrew Pang

Muzyka: James Smart

Rok wydania: 1987

Gatunek: zręcznościowa

Właśnie kiedy sprawy układały się świetnie z Tomem-Tomem i jego dziewczyną Tianią, jakiś bandyta leśnego króla musiał ją porwać i ukryć, a Tom-Tom nie ma pojęcia, gdzie. Dlatego musi badać głębokie ciemne lasy, przekraczać niekończące się oceany, wspinać się na zdradzieckie zbocza, przetrwać niekończące się wulkany, a nawet chodzić po chmurach. Ale Tom-Tom nigdy nie będzie całkowicie sam. Widzisz, kiedy przechodzi przez egzotyczne miejsca, musi stawić czoła swoim mieszkańcom, takim jak pszczoły, pająki, węże, dzieci z węgla, żaby, nietoperze, ślimaki, kojoty i ośmiornice, żeby wymienić tylko kilka. Topór jest jedyną linią obrony Toma-Toma przed tymi zagrożeniami.

Istnieje dziesięć obszarów, z których każdy zawiera cztery rundy, ale do dziesiątego obszaru nie można uzyskać dostępu, chyba że Tom-Tom zbierze wszystkie lalki podczas misji ratunkowej. Podczas swojej podróży może rozbić różne jajka, które ujawnią siekiery, deskorolki, grzyby, mleko, a nawet anioły stróżów. Możesz jeździć na deskorolce przez każdą rundę, o ile nie zderzysz się z mieszkańcem. Gdy ukończysz każdą rundę, wciąż jeżdżąc na deskorolce, rozpoczniesz kolejną rundę, jadąc na niej. W miarę postępów w każdej rundzie Twoja witalność zacznie się obniżać, ale można ją zwiększyć, otrzymując mleko, grzyby, chipsy ziemniaczane lub owoce, które pojawiają się wszędzie. Oprócz zwykłych jajek istnieją również jaja nakrapiane, których należy unikać, w przeciwnym razie Bóg Śmierci zostanie uwolniony, a gdy za tobą pójdzie, ty ”Szybko stracę witalność. Pod koniec każdej czwartej rundy król czeka na ciebie, by cię zniszczyć za pomocą swoich ognistych kul lub błyskawic.

Są też bramy osnowy, ale nie możesz ich znaleźć, oni cię znajdą. Bramy osnowy pojawiają się w rundach 1-4 każdego obszaru. Jeśli zdarzy ci się zdobyć jeden owoc, pojawi się specjalny przedmiot. Te specjalne przedmioty obejmują torebki, zegarki na rękę, parę butów, misia i butelkę perfum. Pojawi się kolejna dziewczyna i zabierze cię do chmur, gdzie celem jest zebranie jak największej liczby serc bez upadku lub ponownego zdobycia przedmiotu. Po zebraniu wszystkich serc możesz sprawić, że przedmiot wróci na powierzchnię, a częściej przejdziesz dalej w rundzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *