Kategorie
wydawca VIRGIN GAMES

Golden Axe

Autor: Visual F. X.

Grafika: Stephen Crow, Mick Lowe /Mick Lowe Design

Muzyka: Jeroen Tel, Charles Deenen

Rok wydania: 1990

Gatunek: zręcznościowa

Golden Axe to zręcznościowa gra bijatyka, w której gracze wcielają się w jednego z trzech bohaterów, z których każdy ma swój powód, by obalić złą zasadę Śmierciożercy, który – wraz ze swoimi siłami ciemności – porwał i uwięził Króla i jego córkę oraz ukradł legendarny Złoty Topór.

To pozioma gra walki, w której w zasadzie bierzesz jedną z trzech postaci (barbarzyńca Axe Battler, karzeł o imieniu Gilius Thunderhead lub amazonka Tyris Flare) i walisz wszystko, co stoi między tobą a samym Death Adderem. Każda postać ma specjalną magiczną zdolność, którą można naładować, kopiąc małe niebieskie stworzenia, które upuszczają miksturę. Istnieje również zielona odmiana tego stworzenia, która upuszcza jedzenie, które uzupełnia twoje zdrowie. Niektórzy wrogowie jeżdżą na smokach i skorpionach. Wrogów można powalić, a ty sam możesz dosiąść stwora i zaatakować nim wrogów.

Gra pozwala grać maksymalnie dwóm graczom na tym samym ekranie, jednak w wersji C64 ta opcja nie została zaimplementowana. Wersja C64 została również usunięta z innych obszarów, takich jak: tylko jeden wróg może zaatakować gracza na raz lub istnieją tylko dwa rodzaje smoków zamiast trzech.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *