Kategorie
wydawca VIRGIN GAMES

Thunderhawk

Producent: Core Design Ltd.

Muzyka: Martin Walker

Rok wydania: 1991

Gatunek: symulator

Tryby gry: gra jednoosobowa

Platforma: Amiga, Atari ST, DOS

Thunderhawk AH-73M to gra akcji / symulacji śmigłowca 3D. Gra osadzona jest w przyszłości, w której jesteś pilotem elitarnego dowództwa MERLIN, dowodzonego przez ONZ. Ich zadaniem jest rozbrojenie i zapobieganie sytuacjom kryzysowym na całym świecie w czasie, który przerodzi się w prawdziwe konflikty. Dzięki MERLIN możesz latać nowym śmigłowcem bojowym Thunderhawk AH-73M przeciwko konfliktom na całym świecie.

Rozgrywka składa się z latających kampanii w dziesięciu obszarach świata, w których musisz wypełnić cele podstawowe i dodatkowe. Każda kampania składa się zazwyczaj z około pięciu misji, których tematyka oparta jest na prawdziwych wydarzeniach z części świata, w której się odbywają.

Twój helikopter jest obciążony bronią na początku misji; karabin maszynowy, ogień i zapomnij o rakietach, ładunkach głębinowych, bombach i pociskach. Kiedy misja wymaga określonego rodzaju uzbrojenia, takiego jak system kraterów na pasie startowym dla celów bazy lotniczej, jest ona automatycznie ładowana. Podczas misji spotkasz różnych wrogów, zarówno powietrznych, jak i lądowych, którymi można się zająć za pomocą załadowanego uzbrojenia.

Po zakończeniu głównego celu musisz bezpiecznie powrócić do bazy. Twój helikopter może znieść tylko ograniczone obrażenia, więc musisz mądrze zaplanować swój kurs.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *