Kategorie
wydawca MASTERTRONIC

Spectipede

Autor: Tony Kelly

Grafika: Tony Kelly

Muzyka: Tony Kelly

Rok wydania: 1985

Gatunek: zręcznościowa

Spectipede to gra jedno lub dwuosobowa oparta na klasycznym Centipede i jest jednym z wielu podobnych klonów Centipede . Celem gry jest jak najdłuższa gra, aby osiągnąć jak najlepszy wynik.

Rozgrywka pozostaje bardzo zbliżona do oryginalnej wypróbowanej i przetestowanej formuły. Spectipede mieszka w lesie, do którego wchodzi gracz. Zaczyna się u góry ekranu i przesuwa się w dół, zmieniając kierunek, gdy napotka przeszkodę, taką jak drzewo, grzyb lub krawędź ekranu. Gracz znajduje się na dole ekranu i musi wystrzelić Spectipede, zanim dotrze do dolnej części ekranu i zostanie pochłonięty. Ilekroć wystrzeliwany jest Spectipede, rozpada się na dwie części, które poruszają się niezależnie.

Oprócz samego Spectipede, uciekinierzy skaczą od bestii i schodzą w kierunku gracza. Wymagają dwóch strzałów, aby je zabić i przyspieszają przy pierwszym trafieniu. Gdy pchły opadają, upuszczają grzyby na ekran. Po ekranie wędrują także skorpiony. Te zatruwają grzyby i mrówki Spectipede uderzające w zatrutego grzyba natychmiast spadną na dół ekranu w kierunku gracza. Gracz musi także uważać na pająka, który pojawia się losowo i próbuje zaatakować gracza.

Punkty są naliczane za każdy zabity segment Spectipede, pchły, skorpiona i pająka z premią przyznawaną po wyczyszczeniu całego ekranu. Gracz zaczyna od trzech żyć, a za każde 20 000 zdobytych punktów przyznawane jest dodatkowe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *